Od 1997 roku w Legionowie pomagamy Ci wybrać idealne ubezpieczenie. Dla domu, dla Ciebie, dla Twojej firmy, auta czy wyjazdów zagranicznych – z nami zawsze jesteś chroniony. Wybieramy dla Ciebie najlepsze oferty spośród 26 renomowanych firm. Z nami Twoja przyszłość jest bezpieczna.

Ubezpieczenie SAMOCHODU

Chroń to, co cenne! Wybierz ubezpieczenie samochodu z nami i jedź z pewnością, że w razie niespodziewanej sytuacji jesteś w dobrych rękach. Twoje bezpieczeństwo to nasz priorytet!

Ubezpieczenie DOMU

Twój dom to Twoja twierdza. Dbaj o jego ochronę! Z naszym ubezpieczeniem każdy kąt Twojego mieszkania będzie bezpieczny. Bez niespodzianek, bez trosk. Zadbaj o spokój ducha!

Ubezpieczenie ZDROWOTNE

Zdrowie to najcenniejszy skarb. Inwestuj w nie codziennie! Nasze ubezpieczenie zdrowotne zapewni Ci kompleksową opiekę i wsparcie, kiedy tego najbardziej potrzebujesz.

Ubezpieczenie TWOJEJ FIRMY

Twój biznes to Twoja pasja. Chroniąc firmę, dbasz o jej przyszłość. Nasze ubezpieczenie dla firm gwarantuje wsparcie w każdej sytuacji, pozwalając Ci skupić się na tym, co robisz najlepiej. Bezpieczeństwo Twojego biznesu to nasza misja!

Ubezpieczenie NA ŻYCIE

Chroń przyszłość bliskich. Ubezpieczenie na życie to inwestycja w spokój i pewność jutra. Nie pozwól, by losowe zdarzenia zakłóciły życie Twoich najbliższych. Zadbaj o nich już dzisiaj!

Ubezpieczenie NNW

Nieprzewidziane wypadki mogą się przydarzyć każdemu. Z ubezpieczeniem NNW masz pewność wsparcia w kluczowych momentach. Chronimy Ciebie i Twoich bliskich przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Bezpieczniej z nami!

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy możemy wypowiedzieć polisę OC?

Polisę OC możemy wypowiedzieć na koniec okresu w dowolnym momencie jej trwania, jednak najpóźniej dzień przed jej końcem.

Czy po zakupie pojazdu możemy korzystać z ubezpieczenia poprzedniego właściciela?

Tak, jednak trzeba zwrócić uwagę na to czy polisa jest opłacona i czy towarzystwo w którym jest zawarta nie przeprowadza rekalkulacji składki (rekalkulacja – przeliczenie składki z polisy na nowego właściciela)

Czy można ubezpieczyć pojazd bez przerejestrowanego dowodu?

Tak, trzeba tylko posiadać dowód zakupu pojazdu.

Czy mogę ubezpieczyć pojazd za kogoś innego?

Tak, tylko trzeba pamiętać, że występując na polisie jako osoba UBEZPIECZAJĄCA odpowiadamy za finansowanie składki, więc towarzystwo za ewentualne nieopłacone kolejne raty będzie windykować osobę zawierającą ubezpieczenie. Wypowiedzieć polisę może tylko właściciel pojazdu.

Z jakim wyprzedzeniem mogę wykupić ubezpieczenie swojego pojazdu?

Jest to zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego ale zazwyczaj mówimy o 30 dniach przed końcem ubezpieczenia.

Po ilu latach można mówić o pełnych zniżkach ubezpieczeniowych?

Jest to zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego, najbardziej standardowym czasem weryfikacji klienta jest 6 lat, jednak są towarzystwa, które weryfikują nawet do 10 lat wstecz.

Jak łatwo nabyć zniżki ubezpieczeniowe?

Jeżeli mamy możliwość to zarejestrować na siebie motorower lub przyczepkę, ubezpieczenia za takie pojazdy są stosunkowo tanie, a towarzystwa weryfikują takie polisy jak inne polisy OC.

Jak szybko trzeba zgłosić sprzedaż pojazdu?

Do 14 dni od sprzedaży pojazdu należy zgłosić do towarzystwa dowód sprzedaży pojazdu.

Jakie są konsekwencje przegapienia terminu ubezpieczenia?

Jeżeli polisa była roczna i w pełni opłacona to ubezpieczenie wznowi się automatycznie na kolejny okres 12 miesięcy. Jeżeli jednak nie była w pełni opłacona lub polisa została nabyta wraz z kupionym pojazdem polisa OC wygasa ostatniego dnia jej trwania. Za brak ubezpieczenia UFG przewiduje kary w widełkach od 1 do 3 dni, od 4 do 14 dni i powyżej 14 dni.

Ile wynosi kara za brak ubezpieczenia?

Kara za brak ubezpieczenia jest zależna od minimalnego wynagrodzenia za pracę więc zależności od tego może ulegać zmianie. Pełny wymiar kary to dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Co jest potrzebne do wyliczenia składki ubezpieczeniowej?

Do wyliczenia umowy OC są potrzebne przede wszystkim dane posiadacza pojazdu typu imię, nazwisko i PESEL (Po tych trzech danych jest weryfikacja zniżek ubezpieczeniowych) i dane pojazdu, najlepiej znać numer rejestracyjny jeżeli pojazd jest zarejestrowany (większość towarzystw teraz korzysta z bazy CEPiK i pozwala to na weryfikację pojazdu po samym numerze rejestracyjnym) Do umowy AC dodatkowo potrzebny jest przebieg pojazdu i szacunkowa wartość (najlepiej jest znać wersję wyposażenia pojazdu)

Jakie dokumenty są wymagane do zawarcia umowy ubezpieczenia nieruchomości?

Żadne, przy zawarciu polisy nie wymagamy żadnych dokumentów, polisa jest zawierana na podstawie oświadczenia klienta.

Kiedy budynek w budowie zmienia swoja definicję na dom?

W momencie odbiorów, nawet częściowych lub też zamieszkania domu.

Czy można ubezpieczyć za kogoś nieruchomość?

Tak, nieruchomość może ubezpieczyć każdy jednak do uzyskania odszkodowania jest upoważniony tylko właściciel nieruchomości.

Na jakie sumy powinniśmy ubezpieczyć nasz budynek/mieszkanie?

Trzeba obliczyć ile wynosiłby koszt odbudowy danej nieruchomości w aktualnych cenach rynkowych materiałów.

Jakie są wymagania od ubezpieczyciela co do nieruchomości?

Towarzystwo ubezpieczeniowe wymaga obowiązkowych przeglądów w nieruchomości np. przegląd kominiarski lub gazowy, jak i odpowiednich zabezpieczeń przeciw kradzieżowych typu zamki wielozastawkowe.

Co jest najważniejsze przy ubezpieczeniu mieszkania pod najem?

Najważniejszym elementem ubezpieczenia nieruchomości pod najem (i nie tylko) jest OC w życiu prywatnym, które pokrywa szkody wyrządzone przez najemcę lokalu lub właściciela.

Co się dzieje z ubezpieczeniem przy zmianie własności nieruchomości?

Jeżeli doszło do całkowitej zmiany własności nieruchomości (sprzedaży lub darowizny) to ubezpieczenia wygasa z dniem przeniesienia własności.

Jakie są wymagane dokumenty do zawarcia umowy ubezpieczenia na życie?

Żadne dokumenty nie są wymagane do zawarcia umowy, jedynie podczas składania wniosku o ubezpieczenie trzeba przejść przez ankietę medyczną.

W jakim wieku można się ubezpieczyć na życie?

W zależności od firmy ubezpieczeń może być to nawet dziecko od 3 miesiąca życia, a osoby starsze aż do wieku 80 lat.

Czy towarzystwo może nie zgodzić się na przyjęcie do ubezpieczenia?

Tak, jeżeli ankieta medyczna nie zostanie zatwierdzona lub pracujemy w bardzo ryzykownym zawodzie (np. z użyciem broni)